Premier League – Manchester City liderem, Czerwone Diabły żegnają się z Europą

Piłkarze Manchesteru City pokonali na wyjeździe 3:2 Everton i na dwa mecze przed końcem sezonu prowadzą w tabeli angielskiej ekstraklasy. Jeśli "The Citizens" zdobędą komplet punktów w pozostałych kolejkach, najprawdopodobniej zostaną mistrzami kraju.

Po 36 spotkaniach City i Liverpool mają po 80 punktów, ale ten pierwszy klub ma lepszą różnicę bramek (+59, przy +50 „The Reds”).

W sobotę na Goodison Park nie było jednak gościom łatwo o trzy punkty. Od 11. minuty przegrywali 0:1 po ładnym, technicznym strzale Rossa Barkleya. Na przerwę schodzili już jednak, prowadząc 2:1 po trafieniach Argentyńczyka Sergio Aguero (22.) oraz Bośniaka Edina Dżeko (43.).

Niedługo po przerwie kolejne trafienie dołożył Dżeko (48.), a straty Evertonu zmniejszył Romelu Lukaku (65.). Gol Belga wywołał protesty gości, którzy byli przekonani, że sędzia powinien był odgwizdać pozycję spaloną.

Takie rozstrzygnięcie oznacza, że „The Toffees” nie zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dotychczas walczyli o czwarte miejsce w tabeli z Arsenalem Londyn Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego, do którego tracili cztery punkty. Na pocieszenie Evertonowi pozostaje Liga Europejska.

Na tytuł szansę ma także Chelsea Londyn, która do prowadzącej dwójki traci dwa punkty. W niedzielę podejmie Norwich City, natomiast Liverpool dzień później zmierzy się na wyjeździe z Crystal Palace.

O utrzymanie walczy jeszcze Sunderland. „Czarne Koty” niespodziewanie pokonały na wyjeździe Manchester United 1:0, dzięki czemu zajmują pierwszą bezpieczną lokatę z przewagą trzech punktów nad 18. w tabeli Norwich City. (PAP)