• 19 września, 2015 21:41

Premier League: czerwone derby Londynu

Chelsea Londyn po wyjątkowo nieudanym początku sezonu pokonała Arsenal 2:0 w sobotnim meczu derbowym 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Po środowej porażce z Dinamem Zagrzeb w Champions League, to druga z rzędu porażka "Kanonierów".

Kluczowe dla końcowego wyniku były decyzje sędziego Mike’a Deana, który w 45. minucie ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką Gabriela Paulistę. Brazylijczyk niepotrzebnie zaangażował się w kłótnię miedzy Diego Costą, a Laurentem Koscielnym.

Grając w przewadze jednego zawodnika „The Blues” objęli prowadzenie w 53. minucie. Były gracz Arsenalu, a obecnie Chelsea – Cesc Fabregas, dośrodkował z rzutu wolnego, a niepilnowany w polu karnym Kurt Zouma wpakował piłkę do bramki. Później szanse powinny się wyrównać, ponieważ Oscar brutalnie faulował Koscielnego, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Od 79. minuty „Kanonierzy” grali już w dziewięciu, ponieważ po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Santi Cazorla. W efekcie w końcówce spotkania Eden Hazard zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. To dopiero drugie zwycięstwo w sezonie „The Blues” przy jednym remisie i trzech porażkach. Po sześciu meczach Chelsea ma siedem, a Arsenal 10 punktów.

Łukasz Fabiański z Swansea City bezbramkowo zremisowali z Evertonem, natomiast Artur Boruc z AFC Bournemouth pokonali Sunderland 2:0 (2:0).

Manchester City, który do dzisiaj nie stracił jeszcze ani punktu, ani bramki, tym razem przegrał. W sobotę uległ na wyjeździe z West Ham United 1:2 (1:2).