Premier League: Boruc nie zatrzymał Arsenalu. Tłok na czele tabeli

Polski bramkarz Artur Boruc nie uratował swojego zespołu Bournemouth przed porażką z Arsenalem Londyn 0:2 w 25. kolejce angielskiej Premier League.

To pierwsze zwycięstwo „Kanonierów” po czterech meczach z rzędu bez wygranej.

Arsenal nadal liczy się w walce o tytuł mistrzowski. Dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Ma 48 punktów – tyle samo co drugi Tottenham Hotspur i o pięć mniej od niespodziewanego lidera Leicester City.

Kibice londyńskiej ekipy czekali ponad pięć godzin na gola swoich pupili. W niedzielę zobaczyli od razu dwa – najpierw w 22. minucie Niemca Mesuta Oezila, a 90 sekund później na 2:0 podwyższył Anglik Alex Oxlade-Chamberlain.

Boruc stał między słupkami Bournemouth przez cały mecz.

W późniejszym spotkaniu Chelsea Londyn w ostatnich sekundach uratowała punkt w szlagierowym starciu z Manchesterem United. Trenerami obu drużyn są Holendrzy: Guus Hiddink i Louis van Gaal.

Prowadzenie „Czerwonym Diabłom” dał w 61. minucie efektownym strzałem z półobrotu Jesse Lingard, ale w doliczonym czasie wyrównał reprezentant Hiszpanii Diego Costa. Dzięki temu trafieniu w ostatniej chwili, szkoleniowiec gospodarzy Hiddink w dalszym ciągu jest niepokonany, od kiedy objął klub 19 grudnia.

Zespół z Manchesteru nie zdołał wygrać żadnego z 10 meczów z Chelsea. Zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Londyńczycy, ubiegłoroczni triumfatorzy Premier League, są na 13. pozycji z 30 „oczkami”.