• 2 września, 2015 6:42

Porażka Safarovej i awans Halep w eliminacjach US Open

Występująca z "szóstką" Lucie Safarova uległa Ukraince Lesii Curenko 4:6, 1:6 w 1. rundzie wielkoszlemowego US Open. Czeszka to siódma rozstawiona tenisistka, która pożegnała się z rozpoczętą w poniedziałek nowojorską imprezą.

W 2. fazie zagra Rumunka Simona Halep (2.).

Zajmująca 37. miejsce w rankingu WTA Curenko potrzebowała zaledwie 65 minut, by wyeliminować znacznie wyżej notowaną rywalkę. Zawodniczki te zmierzyły się także cztery dni wcześniej w półfinale turnieju w New Haven. Wówczas w dwóch setach wygrała Czeszka.
26-letnia Ukrainka także w innym poprzedzającym US Open turnieju na kortach twardych zanotowała dobry rezultat – w Toronto dotarła do ćwierćfinału.

Nowojorska odsłona Wielkiego Szlema to jedyna impreza tej rangi, w której Safarova ani razu nie znalazła się w najlepszej ósemce. Leworęczna Czeszka jest finalistką tegorocznego French Open.

Przed nią z rywalizacją w Nowym Jorku pożegnały się także: rozstawiona z „siódemką” Serbka Ana Ivanovic, Czeszka Karolina Pliskova (8.), Hiszpanka Carla Suarez Navarro (10.), Serbka Jelena Jankovic (21.), Amerykanka Sloane Stephens (29.) oraz Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (30.).

W niedzielę z rywalizacji wycofała się Rosjanka Maria Szarapowa, która była rozstawiona z „trójką”. To oznacza, że w stawce nie ma już połowy tenisistek z czołowej „10” światowej listy.

Do drugiej rundy awansowała z kolei Halep. Grająca z „dwójką” zawodniczka wygrała po kreczu Nowozelandki Mariny Erakovic przy stanie 6:2, 3:0 dla Rumunki.