Marian Kaczanowski vrsa.lt

Polki triumfatorkami Uczniowskiego Festiwalu Olimpijskim w rzutkach

W dniu 14 marca w Szawlach odbyły się finałowe zawody Uczniowskiego Festiwalu Olimpijskiego w rzutkach (darts), gdzie złote medale wywalczyły Justyna Marcel i Justyna Palkiewicz z Gimnazjum im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze.

Dziewczęta od pierwszego spotkania w grupie nie przegrały żadnego lega. W grupie „na sucho” 2:0 pokonały przedstawicielki Janowa – zeszłorocznych mistrzyń rozgrywek, Jurbarkasa oraz rejonu kłajpedzkiego i łatwo trafiły do 1/8 finału. Tam takim samym wynikiem pokonały reprezentację Kurszan.

W ćwierćfinale 2:0 zwyciężyły nad przedstawicielkami Landwarowa. W półfinale 3:0 pokonały dziewczęta z Szyrwint, a w finałowym spotkaniu zawodniczki rejonu wileńskiego były lepsze od rywalek z Elektren. Wynik 3:0 dał im pierwsze miejsce i złote medale Uczniowskiego Festiwalu Olimpijskiego.

Wśród chłopców rejon wileński reprezentowali Jacek Romańczyk i Daniel Mark Jurkoit ze Szkoły Średniej w Zujunach. Jacek i Daniel zwyciężyli w eliminacjach i trafili do 1/16 finału, jednak ostatecznie przegrali z przedstawicielami Solecznik i w końcowym protokole zajęli 9-16 miejsca.

Złote medale przedstawicieli rejonu wileńskiego na republikańskim Uczniowskim Festiwalu Olimpijskim w rzutkach