• 20 kwietnia, 2015 8:46

Polka z Wilna wystartuje na olimpiadzie w Rio de Janeiro

Bilet na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wywalczyła Krystyna Sałtanowicz. Polka z Wilna wraz z Neringą Aidietytė startowała w zawodach w chodzie sportowym w Rio Maior w Portugalii.

Krystyna Sałtanowicz trasę 20 km pokonała w 1:34,20 i zajęła czternaste miejsce. Na trzeciej pozycji po 10 km była Aidietytėm jednak na metę przybyła jako szósta – 1:30,40. To jej trzeci najlepszy wynik w karierze. Z kolei Polka z Wilna jako trzecia z litewskich lekkoatletek wypełniła olimpijskie minimum.

Wcześniej miejsce w igrzyskach zapewniły sobie Neringa Aidietytė i Brigita Virbalytė oraz Marius Žiūkas i Marius Šavelskis.

W zawodach triumfowała Chinka Hong Liu (1:27,20), a za nią uplasowały się Włoszki: Eleonora Giorgi (1:28,12) i Elisa Rigaudo (1:29,15).