Polka z Wilna kapitanem włoskiej ekipy MTB

Polka z Wilna, Katarzyna Sosna została kapitanem prestiżowej kolarskiej ekipy MTB z Włoch "Torpado-Südtirol-International". 26-letnia kolarka ma podpisaną dwuletnią umowę z włoską ekipą.

W ubiegłym tygodniu do składu drużyny dołączył Luca Paolini, zwycięzca takich prestiżowych wyścigów jak Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana.

W skład ekipy „Torpado-Südtirol-International” wchodzą także Klaus Fontana, Gabriele Bosisio, Mattia Rossi oraz Rosjanin Dmitrij Medvedev.

Ubiegły sezon dla Sosny był bardzo udany. W barwach drużyny Torpado Factory kolarka 11 razy stawała na podium. Zdobyła brąz prestiżowych zawodów Dolomiti superbike we Włoszech, oraz stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy w kolarstwie górskim.

Pierwszy start w bieżącym sezonie Sosna zanotuje 12 marca w zawodach Bardolino Bike.