• 11 maja, 2015 6:01

Podbrodzie pierwszym finalistą koszykarskiego pucharu ZPL

Debiutująca w turnieju ekipa z Podbrodzia zagra w finale koszykarskiego pucharu Związku Polaków na Litwie. W półfinale pokonała koszykarzy KSP 63:51 (28:18).

Podbrodzie od pierwszych minut przejęło inicjatywę w swoje ręce i na długą przerwę zeszło prowadząc 28:18. W trzeciej kwarcie zawodnicy KSP zdołali odrobić straty, przez pewien czas nawet prowadzili, jednak na czwartą kwartę znów wyszli w roli goniącego. Skuteczna gra Laurynas Žilinskasa pozwoliła w połowie decydującej kwarty ponownie stworzyć intrygę, chociaż ostateczne słowo należało do Podbrodzian. W kluczowej chwili zachowali zimną krew i triumfowali – 63:51.

W ekipie zwycięzców najskuteczniejszy był Edgar Turica, który rzucił 17 punktów.

„Obie drużyny grały na podobnym poziomie, ale nam widocznie szczęście sprzyjało bardziej. Zagraliśmy lepiej w obronie, a w samej końcówce spotkania udało się powstrzymać kontratak przeciwników. W trzeciej kwarcie, kiedy KSP prowadziło, ponownie rzuciliśmy podstawowy akcent na obronę i to pozwoliło przywrócić status quo sprzed długiej przerwy. Rywale zaczęli też demonstrować zmęczenie, więc zostawało tylko z tego skorzystać” – po meczu mówił kapitan zwycięzców.

Podbrodzie: Edgar Turica 17, Andrius Birulinas 15, Gediminas Beperšč 12, Paulius Kamarauskas 11, Robert Wainicki 5, Marek Komaiszko 3, Dainius Labanauskas 0.

KSP: Laurynas Žilinski 20, Artur Bajev 11, Sergiusz Siemaszko 8, Eryk Guszczo 4, Justyn Najdziniewicz 3, Kiril Katz 3, Marek Stefanowicz 2, Ryszard Gierasim 0.

W półfinałach o Mały Puchar ZPL Turgiele pokonały Teen Team 62:48, a Landwarów przegrał z Skojdziszkami-2 65:89.