• 10 kwietnia, 2017 4:30

Pływanie: Kolejne złote medale dla Litwy na zawodach w Szwecji

W niedzielę w Sztokholmie na odbywających się zawodach pływackich "Swim Open Stockholm" w finale wystąpili 4 przedstawicieli Litwy. W wyniku już drugi złoty medal zdobył Danas Rapšys ,a swój pierwszy złoty krążek uzyskał Giedrius Titenis.

Rapšys triumfował na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. W finale Litwin dystans pokonał z czasem 1:47.10 min. pobił rekord Litwy, który wcześniej również należał do niego i wynosił 1:47,39 min. oraz zdobył drugi złoty medal. Wcześniej medal z najcenniejszego kruszcu Rapšys zdobył na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

Z kolei na dystansie 100 metrów stylem klasycznym startowało dwóch Litwinów: Giedrius Titenis i Andrius Šidlauskas. Titenis pokonał odległość z czasem 1:00,15 i został zwycięzcą zawodów. Šidlauskas finiszował na 4 pozycji. Dla Titenisa był to już drugi medal na zawodach w Szwecji. Wcześniej srebro wywalczył na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Gorsze wyniki na tych zawodach pokazuje mistrzyni olimpijska z Londynu Rūta Meilutytė, która nie awansowała do 3 finałów z rzędu.