• 28 lutego, 2021 6:00

Piotr Żyła mistrzem świata na normalnej szkoczni w Oberstdorfie

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek.

pap.pl

Żyła był liderem już po pierwszej serii. W drugiej nie zmarnował szansy i wyprzedził Geigera o 3,6 pkt.

Kamil Stoch zajął 22. miejsce. Andrzej Stękała 30., a Klemens Murańka odpadł po pierwszej serii i został sklasyfikowany na 36. pozycji.

Piotr Żyła został piątym polskim skoczkiem narciarskim, który zdobył złoty medal mistrzostw świata. 34-latek w sobotę triumfował na normalnej skoczni w Oberstdorfie.

Triumfator konkursu na normalnej skoczni na mistrzostwach świata Piotr Żyła przyznał, że już przed rozpoczęciem zawodów czuł mnóstwo energii. „Wszystko mi wychodziło. Wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał” – powiedział.

„Zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić, czyli przygotowałem się najlepiej jak potrafię. Nażłopałem się Frugo, a mówiłem, że tam trochękofeiny jest, i dostałem energii, jak ta wiewiórka!” – dodał ze śmiechem.