• 2 lipca, 2015 11:07

Piłkarskie MŚ kobiet: w finale Japonia zagra z USA

Broniąca tytułu Japonia awansowała do finału rozgrywanych w Kanadzie piłkarskich mistrzostw świata kobiet. W środę zwyciężyła Anglię 2:1 (1:1). W decydującym meczu, tak jak cztery lata temu, zmierzy się z reprezentacją USA, która dzień wcześniej pokonała Niemcy 2:0.

W pierwszej połowie obie drużyny zdobyły bramki z rzutów karnych. W 33. minucie prowadzenie Japonkom dała Aya Miyama, siedem minut później wyrównała Fara Williams.

Po przerwie przewagę miały Angielki, a okoliczności ich porażki przejdą do historii futbolu. W doliczonym przez sędziego czasie gry piłkę zagraną w angielskie pole karne starała się wybić Laura Bassett. Kopnięta przez nią piłka odbiła się jednak od poprzeczki i wpadła do bramki. Po ostatnim gwizdku zalaną łzami Bassett do szatni odprowadzały koleżanki.

„To naprawdę ciężka do zniesienia porażka. Nie jestem w stanie mówić o meczu. Mogę tylko podkreślić jak bardzo jestem dumny z moich podopiecznych. To przykry moment dla Laury, ale kiedy jutro się obudzi będzie miała wokół siebie całą drużynę, która zapewni ją, że też jest z niej dumna” – powiedział trener angielskiej reprezentacji Mark Sampson.

Cztery lata temu w finale Japonia pokonała USA po rzutach karnych 3-1. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a w dogrywce obie drużyny także zdobyły po jednej bramce.