• 25 lutego, 2014 21:03

Piłkarska LM – wielkie strzelanie Borussii w Sankt Petersburgu

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 4:2 (2:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Dwie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski. To piąte i szóste trafienie Polaka w tym sezonie Ligi Mistrzów.

25-letni napastnik najpierw strzelił gola po podaniu Łukasza Piszczka, a dziesięć minut później sam wbiegł w pole karne z prawej strony i mocny strzałem nie dał szans golkiperowi Zenitu.

Obaj polscy piłkarze BVB grali od początku spotkania. Zabrakło natomiast Jakuba Błaszczykowskiego, który z powodu kontuzji kolana musi pauzować do końca sezonu.

W pierwszej połowie bramki dla Borussii zdobyli Henrich Mchitarjan i Marco Reus, a dla Zenitu w 57. minucie Oleg Szatow oraz w 69. minucie Hulk z rzutu karnego.