• 27 lutego, 2014 0:40

Piłkarska LM – Real gromi, Chelsea tylko remisuje

Piłkarze Realu Madryt rozgromili w Gelsenkirchen Schalke 6:1 (2:0) w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i praktycznie zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Dla Realu po dwie bramki zdobyli Karim Benzema, Cristiano Ronaldo i Gareth Bale. Właśnie z tą trójką defensywa niemieckiego zespołu miała ogromne problemy.

Honor gospodarzy uratował Klaas-Jan Huntelaar, który zdobył jedynego gola dla Schalke w doliczonym czasie gry efektownym strzałem z woleja.

W tej sytuacji rewanż w Madrycie dla podopiecznych Carlo Ancelottiego wydaje się być formalnością.

Z kolei Chelsea w Stambule powinna objąć prowadzenie już w czwartej minucie, po fatalnym błędzie Fernando Muslery golkipera przelobować nie potrafił Willian.

Goście trafili jednak do bramki zaledwie pięć minut później. Hiszpan Cesar Azpilicueta popisał się szybką akcją lewą stroną boiska i z linii końcowej wyłożył piłkę rodakowi Fernando Torresowi, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki.

Prowadzący Chelsea Jose Mourinho przed meczem obawiał się Didiera Drogby, z którym pracował w trakcie poprzedniej przygody z „The Blues”. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej starał się zagrozić bramce Petra Cecha, ale skutecznie był powstrzymywany przez defensorów londyńskiego zespołu. Wyjątkiem była sytuacja z 63. minuty, kiedy najwyżej wyskoczył do dośrodkowania, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w słupek.

Jednak dwie minuty później przy podobnym podaniu z rzutu rożnego poważny błąd w kryciu popełnił John Terry. Skorzystał z tego będący sam przed pustą bramką Kameruńczyk Aurelien Chedjou, któremu pozostało dołożyć nogę.

Remis w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem stawia Chelsea. Jednak prowadzony przez Roberto Manciniego Galatasaray nie stoi na straconej pozycji.