Piłkarska LM – Lukas Spalvis i Giedrius Arlauskis grają dalej

Oprócz Legii Warszawa do czwartej rundy eliminacji LM awansowała w środę m.in. Steaua Bukareszt, z Giedriusem Arlauskisem w składzie.

Po remisie 2:2 w Kazachstanie z FK Aktobe, w rewanżu wygrała u siebie 2:1. Litewski bramkarz rozegrał całe spotkanie i niejednokrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramek, co można zobaczyć na poniższym wideo. W rumuńskim klubie gra również Polak  Łukasz Szukała, który również rozegrał całe 90 minut.

W dalszej rywalizacji zobaczymy również reprezentanta Litwy Lukasa Spalvisa. Jego Aalborg BK pokonał na wyjeździe Dinamo Zagrzeb 2:0 i zrewanżował się za porażkę sprzed tygodnia 0:1. Litwin na boisku spędził 62 minuty i musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Przypominamy, że Dinamo Zagrzeb w 2 rundzie rozprawił się z Žalgirisem Wilno.

Z rywalizacji o Ligę Mistrzów odpadł natomiast polski piłkarz Łukasz Gikiewicz, którego AEL Limassol uległ na wyjeździe Zenitowi Sankt Petersburg 0:3 (na Cyprze gospodarze wygrali 1:0). Były napastnik Śląska Wrocław grał do 86. minuty.

Do niespodzianki doszło w Szwecji. Piłkarze Malmoe FF odrobili dwie bramki straty (2:4) i pokonali u siebie 2:0 faworyzowaną Spartę Praga.

Dzień wcześniej gol byłego piłkarza Lecha Poznań Siergieja Kriwca zapewnił awans BATE Borysów. Białoruski zespół, który przed tygodniem przegrał na Węgrzech z VSC Debreczyn 0:1, w rewanżu zwyciężył 3:1. Decydujący gol Kriwca padł już w doliczonym czasie gry.

Losowanie czwartej, ostatniej rundy kwalifikacji odbędzie się w piątek. Legia nie będzie rozstawiona i może trafić na FC Salzburg, APOEL Nikozja, Steauę Bukareszt (ubiegłorocznego rywala), BATE Borysów lub Łudogorec Razgrad.

W kwalifikacjach zespoły są podzielone na dwie ścieżki, tzw. mistrzowską i ligową. Do tej drugiej w ostatniej rundzie dołączy pięć zespołów z trzecich lub czwartych miejsc czołowych lig europejskich poprzedniego sezonu.