Piłkarska LM – Dinamo do Wilna przybędzie z dwubramkową zaliczką

W pierwszym spotkaniu w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów w Zagrzebiu wileński Žalgiris uległ miejscowemu Dinamo 0:2 (0:0).

Pierwsza połowa spotkanie nie obfitowała w poważne sytuacje podbramkowe, a sędzie miał więcej pracy w karaniu graczy za niebezpieczne faule – obie drużyny za pierwsze 45 minut zarobiły po dwa żółte kartoniki. W drugiej części spotkania inicjatywa gospodarzy rosła i w 58 minucie przekształciła się w bramkę. Pierwszego gola w meczu zdobył reprezentant Algierii El Arbi Hillel Soudani. Niedługo przyszło czekać i na drugi celny strzał – w 69 minucie meczu wynik ustalił Domagoj Antolić. Swoje szczęście kilka razy próbował Jakub Wilk, jednak więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Dinamo Zagrzeb.

Mecz rewanżowy 22 lipca w Wilnie, o godz. 21.00.