Piłkarska LE – zwycięstwo Legii, gol Krychowiaka

Piłkarze Legii Warszawa wygrali na stadionie przy Łazienkowskiej z belgijskim KSC Lokeren 1:0 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej. Z kolei Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Sevilli w wygranym 2:0 meczu z Feyenoordem Rotterdam.

Na inaugurację fazy grupowej zespół prowadzony przez Henninga Berga skromnie pokonał KSC Lokeren. Jedynego gola zdobył w 58. minucie Serb Miroslav Radovic, po doskonałej asyście Michała Kucharczyka.

W pojedynku rywali grupowych Legii Metalist Charków przegrał z tureckim Trabzonsporem 1:2. Zwycięską bramkę zdobył w 94. minucie Avraam Papadopoulos, dobijając piłkę do siatki po strzale głową Mustaphy Yatabare. Chwilę potem sędzia zakończył grę. Z powodu napiętej sytuacji na wschodzie Ukrainy mecz został rozegrany we Lwowie. Kolejny mecz Legia rozegra 2 października w Trabzonie.

W stolicy Andaluzji Krychowiak zdobył swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu w barwach Sevilli. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców już w ósmej minucie, a w 60. opuścił boisko, zastąpiony przez Denisa Suareza. Hiszpański zespół to obrońca trofeum.

Zawodnik FK Krasnodar Artur Jędrzejczyk rozegrał cały mecz na wyjeździe z francuskim Lille, który drużyna rosyjska zremisowała 1:1. W pierwszym składzie na boisko w Bukareszcie wybiegł również Łukasz Szukała, a jego Steaua rozgromiła duński Aalborg 6:0. Bramki Rumunów bronił Giedrius Arlauskis, a Lukas Spalvis, który gra w szeregach mistrza Danii, nie wystąpił z powodu kontuzji. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Claudiu Andrei Keseru.

W Portugalii Łukasz Teodorczyk oglądał na ławce rezerwowych wygraną swojego Dynama Kijów z Rio Ave 3:0. Rezerwowymi byli również bramkarz Celticu Glasgow Łukasz Załuska w Salzburgu, gdzie szkocki zespół zremisował 2:2, oraz zawodnik VfL Wolfsburg Mateusz Klich w Liverpoolu, obserwując porażkę kolegów z Evertonem 1:4. Jeden z nich, Szwajcar Ricardo Rodriguez strzelił na początku spotkania bramkę samobójczą, a w ostatnich sekundach – honorową.

W Brugii, w starciu drużyn zatrudniających polskich piłkarzy, gospodarze zremisowali z Torino 0:0, ale ani Waldemar Sobota (Club Brugge), ani Kamil Glik (Torino) nie znaleźli się w kadrach meczowych.

Każdy z zespołów fazy grupowej LE rozegra sześć meczów – po trzy u siebie i na wyjeździe. Rywalizacja w tej fazie zakończy się 11 grudnia. Po dwie najlepsze drużyny awansują do 1/16 finału, dołączą do nich też kluby z trzecich pozycji w grupach Ligi Mistrzów.

Finał odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.