• 31 lipca, 2014 22:26

Piłkarska LE – Ruch remisuje Esbjerg fB

Ruch Chorzów zremisował w Gliwicach z duńskim Esbjerg fB 0:0 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Chorzowianie tego lata rozgrywają na razie swoje „domowe” mecze w Gliwicach z racji problemów z własną murawą po jej renowacji. W czwartek dodatkowym kłopotem był ulewny deszcz, który spowodował duże korki w regionie. Ekipa Esbjerga miała problem z dotarciem z Katowic i w efekcie początek meczu opóźnił się o 10 minut.

Grający dwoma napastnikami Duńczycy od początku spotkania pokazywali, że nie przyjechali na Śląsk się bronić. W pierwszej połowie kilka razy poważnie „zamieszali” w okolicach pola karnego rywali. Tyle, że nie kończyli akcji strzałami, co mogło martwić ich dziesięciu kibiców siedzących na widowni.

A cofnięci chorzowianie wyprowadzali kontry i byli blisko pokonania bramkarza gości. Grzegorz Kuświk „huknął” ponad poprzeczką, Łukasz Surma – obok słupka, a mocne uderzenie Jakuba Kowalskiego z trudem obronił Martin Dubravka.

Zawodnicy obu zespołów musieli momentami walczyć o zachowanie równowagi na mokrym, śliskim, grząskim boisku.

Pięć minut po przerwie „piłkę setową” miał stoper Ruchu Piotr Stawarczyk – niepilnowany przez rywali w ich polu karnym trafił wprost w bramkarza. Po chwili trybuny zamarły, bo dwie dobre okazje mieli rywale.

Mecz zrobił się ciekawszy. Chorzowianie angażowali w akcje ofensywne większą liczbę graczy, ale efektów to nie przyniosło. Goście starali się zwalniać grę, zapewne zadowoleni z wyniku.

Sześć minut przed końcem bohaterem meczu mógł zostać Michał Szewczyk. Przelobował wysuniętego bramkarza i …trafił w słupek.

Kwestia awansu do czwartej rundy pozostała otwarta.