• 3 października, 2014 8:25

Piłkarska LE – Arlauskis puścił trzy bramki, wygrana Aalborgu

Legia Warszawa jest jedną z sześciu drużyn, które zdobyły dotychczas komplet punktów w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej. W czwartek mistrz Polski wygrał w Turcji z Trabzonsporem 1:0 po golu Michała Kucharczyka w 16. minucie meczu.

Legia z sześcioma punktami otwiera tabelę grupy L. Trzy ma w dorobku zespół turecki oraz belgijskie Lokeren, które w czwartek pokonało na własnym stadionie Metalista Charków 1:0. Ekipa z Ukrainy, która przegrała obie dotychczasowe potyczki, to najbliższy przeciwnik drużyny trenera Henninga Berga. Mecz rozegrany zostanie 23 października we Lwowie.

Norweg tonuje nastroje, choć jego zawodnicy są w świetnej pozycji wyjściowej w walce o awans do 1/16 finału.

„Trudno wciąż ocenić, jak zakończą się rozgrywki grupowe. Ciężko przewidzieć rozstrzygnięcia. Wszystkie mecze w tej grupie były jak na razie bardzo wyrównane, więc każdy wynik jest możliwy” – powiedział Berg.

Oprócz Kucharczyka, drugim polskim piłkarzem, który zdobył w czwartek bramkę był Łukasz Teodorczyk. Pojawił się on na boisku w pierwszej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry, a chwilę później ustalił na 3:1 wynik spotkania ze Steauą Bukareszt. To jego pierwsze trafienie w tych rozgrywkach, a trzecie w barwach Dynama. Cały mecz między słupkami Steauy rozegrał Litwin Giedrius Arlauskis.

Nie zagrał natomiast kontuzjowany obecnie Lukas Spalvis. Jego Aalborg 1:0 pokonało portugalski klub Rio Ave.

Powody do zadowolenia miał w tej kolejce też Paweł Kieszek, który zachował czyste konto w barwach Estoril Praia, a jego zespół wygrał z Panathinaikosem Ateny 2:0. Szczęśliwe zwycięstwo odniosło Torino z kapitanem Kamilem Glikiem. Fabio Quagliarella wykorzystał rzut karny w czwartej minucie doliczonego czasu gry i gospodarze zwyciężyli 1:0.

Inni Polacy przyczynili się do remisów swoich drużyn. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach broniącej trofeum Sevilli, która w ostatnich sekundach uratowała punkt w wyjazdowej konfrontacji z HNK Rijeka (2:2). Także 90 minut spędził na placu gry Artur Jędrzejczyk, a rywalizacja FK Krasnodar z Evertonem zakończyła się rezultatem 1:1.

Z kolei Waldemara Soboty zabrakło w kadrze FC Brugge na wyjazdowy mecz z HJK Helsinki, który jego koledzy wygrali 3:0. Podobnie jak Mateusza Klicha w „18” Wolfsburga na spotkanie z OSC Lille (1:1).

Z wydarzeń na innych stadionach warto odnotować dwie bramki Davida Lafaty dla Sparty Praga (3:1 z Young Boys Berno). To jego trafienia numer 9 i 10 w europejskich pucharach w tym sezonie.