• 16 grudnia, 2014 6:02

Piłka ręczna – Sokół rozgromił odwiecznych rywali

W ostatnim spotkaniu I ligi piłki ręcznej w tym roku solecznicki Sokół rozbił SK Molėtai 42:34 (17:17).

Mecze między tymi dwoma drużynami zawsze bywały emocjonujące i niedzielne spotaknie nie było wyjątkiem. Nie brakowało gry kontaktowej, ale, na szczęście, obeszło się bez poważniejszych urazów. Gospodarze szybko zyskali przewagę nad przyjezdnymi, a szczypiorniści z Molat ciągle deptali im po piętach i kilkakrotnie wyrównywali wynik. Gra napominała zabawę w kotka i myszkę – Sokół odskakiwał na kilka punktów do przodu (9:5, 17:13), a rywale doganiali i pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17.

Po przerwie emocje niejednokrotnie sięgały zenitu, a sędziowie karali nie tylko biegających po parkiecie szczypiornistów, ale także trenerów i zawodników z rezerwy. Przez połowę drugiej odsłony wynik utrzymywał się wyrównany, jednak w pewnym momencie przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć z takim tempie, że goście nie zdołali więcej z nimi nawiązać kontaktu. Przy stanie 34:30 gracze SK Molėtai puścili grę i spotkanie zakończyło się miażdżącym wynikiem 42:34.

„Ten mecz całkowicie różnił się od tych, które już zagraliśmy. Cieszy niezmiernie to, że niektórzy gracze wrócili do nas i mogliśmy skompletować drużynę. Jesteśmy znani w lidze z dobrej obrony i to w niedzielę udowodniliśmy. Przeciwnicy jadąc do nas już są pewni tego, że łatwo nie będzie. Po trochę odnajdujemy swoją grę, swój styl. Wszystko jeszcze przed nami” – powiedział Waldemar Nowicki, rozgrywający Sokołów.

Po tym zwycięstwie Sokół z sześcioma punktami zajmuje czwartą lokatę w tabeli grupy B. Teraz czeka ich przerwa do 18 stycznia, kiedy na wyjeździe zagrają z liderującym w tabeli poniewieskim KKSC-Grifas (14 pkt).