Piłka ręczna: Reprezentacja Litwy minimalnie uległa mistrzom świata

Litewscy szczypiorniści w meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy byli o krok od sensacji. W rozegranym w Kłajpedzie pojedynku Litwini z minimalną różnicą ulegli mistrzom świata Francuzom- 25:26 (12:12).

Był to już 7 pojedynek eliminacji. Chociaż reprezentacja Francji na Litwę przybyła bez kilku liderów to i tak w składzie gości było obecnych 10 mistrzów świata.

Początek spotkania był bardziej udany dla gospodarzy, którzy zgromadzili 3 bramkową przewagę, jednak Francuzi dogonili rywali i wyrównali wynik przed końcem pierwszej połowy- 12:12.

Chociaż w drugiej połowie goście zdobyli 4 punktowe prowadzenie, Litwini nie złożyli broni, poszli za ciosem, a kilka minut przed końcem tablica wyników pokazywała równy wynik- 24:24. Jednak mistrzowski charakter zrobił swoje, a Francuzom udało się zdobyć zwycięstwo w trudnym pojedynku.

W sobotę reprezentacja Litwy w Oslo zmierzy się z wicemistrzami świata Norwegami. Pierwszy mecz w Wilnie zakończył się wygraną Litwy- 32:29. Obecnie Litwa z 6 punktami plasuje się na 2 miejscu w grupie. Na czele są Francuzi, a Norwegia z 4 oczkami zajmuje trzecią pozycję.