• 1 grudnia, 2015 7:19

Pierwsza porażka Žalgirisu w LKL

Sensacja w litewskiej lidze koszykówki LKL. Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Žalgiris Kowno (10/1). Mistrzowie Litwy w 11. kolejce ligi LKL przegrali w domu z Nevėžisem Kiejdany (5/6) 82:88 (25:24, 23:19, 18:19.

Goście przez całe spotkanie pozostawali w tyle i dopiero w połowie czwartej kwarty wyrwali się na prowadzenie (76:74). Nevėžis, to pierwsza litewska drużyna, która zdołała pokonać Žalgiris. Najbardziej przyczynił się do tego Saah Nimley, który zdobył 19 punktów.

„Nie ma po co szukać wymówek. Grając w domu, pozwoliliśmy rywalom kontrolować przebieg spotkania i rzucić więcej punktów niż innym. Sami zaś zawaliliśmy w obronie. Pozostaje więc tylko pogratulować przeciwnikom” – mówił po meczu trener mistrzów Litwy Gintaras Krapikas.

Žalgiris: Lukas Lekavičius 22, Ian Vougiouk 14, Renaldas Seibutis 13, Robertas Javtokas 10 punktów.

Nevėžis: Saah Nimley 19, Mindaugas Kupšas 15, Taylor King i Grant Johnson po 11 punktów.