Pačėsas odniósł pierwsze zwycięstwo

Lietuvos Rytas Wilno odniósł zwycięstwo w pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca Tomasa Pačėsasa. Wicemistrzowie Litwy pokonali w domu Lietkabelis Poniewież 87:67 (14:19, 33:10, 20:16, 20:22).

Po pierwszej kwarcie goście mieli przewagę pięciu punktów (19:14), w drugiej zaś, dzięki zagraniom defensywnym oraz celnym rzutom, Rytas szybko odzyskał prowadzenie (47:29). Po długiej przerwie Lietkabelisowi udało się utrzymać falę ataków Wilnian, a różnica w prowadzeniu przestała rosnąć (45:67). Czwarta kwarta była już tylko formalnością dla obu drużyn – końcowa syrena meczu oznajmiła zwycięstwo Lietuvos Rytasu 87:67.

Dziesięciokrotny mistrz Polski i nowy strateg wicemistrzów Litwy po spotkaniu był zadowolony z defensywy, tempa gry na parkiecie oraz ogólną postawą nowych podopiecznych. Pačėsas jeszcze nie jest pewny co do zmian, których dokona w nowym zespole.

Lietuvos rytas: Nicola Laprovittola 19, Gediminas Orelikas 14, Rokas Giedraitis, Artūras Gudaitis (9 zbiórek), Deividas Gailius i Žygimantas Janavičius po 9.

Lietkabelis: Simas Buterlvičius, Valdas Vasylius, Jermaine Love i Arnas Labuckas po 10.

Obecnie wileński klub po dwunastu zwycięstwach i dwóch porażkach plasuje się na drugim miejscu w tabeli Litewskiej Ligi Koszykówki (LKL), Lietkablis Poniewież z czterema zwycięstwami i dziesięcioma porażkami jest dopiero na dziewiątej pozycji.