• 14 czerwca, 2014 21:29

Nowy rekord i triumf Rūty Meilutytė w Rzymie

Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis i Danas Rapšys w sobotę biorą udział w 51-tym turnieju na basenie olimpijskim (50 m) Sette colli w Rzymie. Swoją klasę po raz kolejny potwierdziła Rūta Meilutytė, któa zdobyła złoty medal.

delfi.lt

Pierwszy zmagania rozpoczął 19-letni Rapšys, któremu na dystansie 100 metrów do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0.09 sek. Litwin dystans pokonał w 55.17 sek. i przegrał z Włochem Christopherio Ciccarese (55.08). Złoto zdobył Niemiec Jan-Philipa Glania (54.88), a srebro wywalczył drugi przedstawiciel gospodarzy Simone Sabbioni (54.96).

Następnie przyszła kolej na kobiet i tu swoją światową klasę potwierdziła mistrzyni i rekordzistka olimpijska, świata oraz Europy, Rūta Meilutytė. Litwinka w swojej ulubionej rywalizacji była bez konkurencji i 50 m stylem dowolnym pokonała w 29.90 sek., czym poprawiła rekord zawodów.

Druga była Szwedka Jennie Johansson (30.56), trzecia – pływaczka z Holandii Moniek Nijhuis (31.08).