Nike We Run – Wilno pobiegło w półmaratonie!

W po raz trzeci organizowanym już półmaratonie „Nike We run Vilnius/DNB Pusmaratonis“ udział wzięło ponad 7 tysięcy zawodowych biegaczy i entuzjastów sportu. W tym roku mieli do pokonania trzy możliwe trasy - 5 km, 10 km oraz półmaraton, czyli 21 km i 97,5 metra.

Zawody na najdłuższym dystansie wygrał Remigijus Kančys, który na trasie spędził 1 godzinę i 12,28 min. Drugi był Aurimas Skinulis (1:13:58), a trzeci Domantas Balsys (1:18:06).

Najlepsza wśród Rasa Drazdauskaitė w tych zawodach została czwarta (1:18:11), a znana litewska biegaczka Živilė Balčiūnaitė uplasowała się na 10 pozycji (1:25:21).

Na dystansie 5 kilometrów triumfował Justinas Beržanskis (15:46), który wyprzedził 2 tys. uczestników. Wśród kobiet nie do pokonania była Loreta Kančytė (19.11). Z kolei 10 kilometrów najszybciej pokonał Dovydas Stašys (34:35) i Milda Vilčinskaitė (36:20).

Międzynarodowe biegi Nike odbywają się w 34 miastach świata i ogółem udział w nich bierze ponad 400 tysięcy sportowców.