Niesamowita pięta bramkarza Den Haag

Martin Hansen, bramkarz ADO Den Haag, strzelając w ostatniej minucie meczu z mistrzami Holandii PSV Eindhoven niesamowitego wyrównującego gola na 2:2, stał się bohaterem.

Holenderska ekstraklasa z powodu weekendowych strajków policji wystartowała dopiero we wtorek, jednak piłkarze stanęli na wysokości zadania. W inauguracyjnym meczu PSV Eindhoven prowadziło po trafieniu Mahera w 23. minucie, ale już dwie minuty później z rzutu karnego wyrównał Albert. Mistrzowie Holandii w drugiej połowie znów wyszli na prowadzenie w po trafieniu de Jonga (62 min.) i wydawało się, że nic już nie stanie na drodze do 3 punktów.

W piątek minucie doliczonego czasu gry gospodarze do ataku rzucili wszystkie siły. Sędzia zarządził rzut wolny z prawej strony pola karnego, a pod bramkę rywali ruszył nawet bramkarz Martin Hansen. I to on okazał się bohaterem spotkania. Niepilnowany wyskoczył do dośrodkowania i w powietrzu piętą skierował piłkę do bramki. Wprawił w osłupienie nie tylko rywali, ale i kolegów z zespołu. Kiedy się zorientowali, kibice Den Haag już szaleli z radości. Tymczasem Hansen może już się czuć faworytem do nagrody dla gola sezonu.