• 8 lipca, 2014 21:18

Niemiec Marcel Kittel wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de France

Niemiec Marcel Kittel z ekipy Giant-Shimano wygrał w Lille czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Litwin Ramūnas Navardauskas został 174. Żółtą koszulkę lidera zachował Włoch Vincenzo Nibali (Astana).

Litwin w klasyfikacji generalnej spadł na 178. pozycję i do lidera traci już 24 min. i 9 sek.

To już trzecie zwycięstwo Kittela w tegorocznej „Wielkiej Pętli”, po sukcesach w sobotę w Harrogate i w poniedziałek w Londynie. W Lille triumfował jednak z mniejszą niż wcześniej przewagą, wyprzedzając o pół koła Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza). Trzeci minął linię mety Francuz Arnaud Demare (FDJ.fr), a czwarty był Słowak Peter Sagan (Cannondale).

Australijczyk Mark Renshaw, rozprowadzany na finiszu przez zawodników Omegi, w tym Kwiatkowskiego, zajął siódme miejsce. Sam Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zajął 21. miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony, ale i mocno zmęczony. Na ostatnim wirażu nie miałem najlepszej orientacji, nie wiedziałem, gdzie są inni sprinterzy. Było ciężko, finisz był bardzo wyrównany” – powiedział 26-letni Kittel. Niemcowi brakuje jeszcze jednej wygranej, aby wyrównać swoje osiągnięcie z ubiegłorocznego Tour de France.

W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian. Nibali wyprzedza o dwie sekundy Sagana oraz Szwajcara Michaela Albasiniego (Orica GreenEdge). Taką samą stratę ma Kwiatkowski, ale przesunął się z 20. na 19. pozycję.