Dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski

Niemenczynianie startowali w Rowerowym Pucharze Litwy w Druskiennikach

W dniu 18 maja na starym lotnisku w Druskiennikach odbyła się I edycja Pucharu Litwy, w której udział wzięło prawie 1000 zawodników. Najmłodsi – przedszkolacy mieli do pokonania 1000 m, a najsilniejsi – 60 km.

W zawodach dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, pokonując główny dystans 60 km. Najlepiej wystąpił 27-letni Jarosław Smolski, w grupie V-19 zajmując 25 miejsce, pokonując dystans maratonu za 2 h 49 min. 25 sek. Šarunas Jukna na pokonanie 60 km potrzebował 2 h 52 min. 24 sek. i zajął 29 miejsce. Radosław Aleksandrov i Arnold Lepiochin startowali na dystansie 60 km w grupie V-18. Radosław na mecie zajął 8 miejsce, pokonując dystans za 2 h 54 min. 14 sek., a Arnold finiszował dziesiąty, pokonując 60 km za 3 h 16 min. 33 sek.

Teraz naszych sportowców w Niemenczynie 8 czerwca czekają zawody w duatlonie, a 15 czerwca II edycja Pucharu Litwy w maratonach na rowerach.