• 20 listopada, 2014 21:30

Neptūnas nie szczędził nerwów kibiców – Laboral Kutxa pokonana

Kibice Neptūnasu (3/3) powinni mieć stalowe nerwy. Ekipa z Kłajpedy po zaciętej walce pokonała u siebie Laboral Kutxa z Vitorii 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25).

Od pierwszych chwil spotkania gospodarze dyktowali rywalom warunki i przed przerwą pewnie prowadzili (41:33). Po wznowieniu gry koszykarze Neptūnasu jak nakręci powiększali przewagę i w pewnym momencie prowadzili aż osiemnastoma punktami (53:35). Kilka minut później wszystko stanęło na głowie – goście z Vitorii zaczęli w ekspresowym tempie likwidować przewagę. Na 4 minuty do końca na tablicy widniał już remisowy wynik (68:68).

W końcówce spotkania widzowie byli świadkami istnego thrilleru. Na 14 sekund przed końcową syreną z dystansu chybił Thomas Huertel (80:79), a Deividas Gailius, który zebrał piłkę, umyślnie nie zrealizował dwóch rzutów wolnych i nie zostawił rywalom czasu na odpowiedź.

Było to trzecie zwycięstwo Neptūnasu, który ma na koncie tyle samo porażek. Pewne jest, że kłajpedzianie przeskoczą w tabeli Hiszpanów, którym przegrali w pierwszym meczu 69:88.