• 2 grudnia, 2015 22:38

Neptūnas blisko awansu, koszmar Lietuvos rytasu trwa

Lietuvos rytas Wilno z daleka nie przypomina drużyny, która jeszcze kilak lat temu walczyła o najwyższe pozycje w Europie. Wicemistrzowie Litwy (2/6) w 8. kolejce grupy E Pucharu Europy przegrali na wyjeździe z Avtodorem Saratov (6/2) 92:109 (18:25, 17:27, 27:26, 30:31).

Tradycyjnie przespana pierwsza połowa i koszykarze Avtodoru prowadzą już 28:45. Po przerwie wilnianie częściowo zmniejszyli straty (41:52), jednak gospodarze nie byli w ten wieczór zbyt gościnni (56:76, 64:91) i szybko przekroczyli psychologiczną granicę stu punktów – 92:109.

Avtodor: Travis Peterson 25 (7 zbiórek), Jevgenij Kolesnikov 24, Paul Stoll 12, Denis Lukashov 11, Artiom Zabelin i Alan Makijev po 10 punktów.

Lietuvos rytas: Nicola Laprovittola 21, Krzysztof Ławrynowicz 20, Adas Juškevičius i Deividas Gailiius po 12, Gediminas Orelikas 10 punktów.

W zupełnie odmiennej sytuacji jest Neptūnas Kłajpeda (5/3). Po zwycięstwie nad Krasnym Oktiabrem z Wołgogradu (1/7) 97:74 (21:15, 22:14, 30:22, 24:23) w grupie F kłajpedzianie są blisko awansu do kolejnego etapu.

Neptūnas prowadził praktycznie na przeciągu całego spotkania i pewnie kroczył z kwarty do kwarty.

Neptūnas: Vytautas Šarakauskas 24 (10 zbiórek), Mindaugas Girdžiūnas 19, Arnas Butkevičius 13, Donatas Zavackas 13 (3/5 trit.), Daniel Ewing 8, Travis Bader 9, Harvey Grant 7, Arvydas Šikšnius 2, Gilvydas Biruta 2.

Krasnyj Oktiabr: Vasilij Zavorujev 20, Maks Adam Konate 18, Jevgenij Voitiuk 13, Andrej Matejun 6.