• 9 marca, 2014 9:05

NBA – zwycięstwo Wizards, 11 punktów Gortata

Koszykarze Washington Wizards pokonali w sobotę Milwaukee Bucks 114:107 w wyjazdowym spotkaniu ligi NBA.

Było to ósme zwycięstwo zespołu ze stolicy w dziewięciu ostatnich spotkaniach. Po przerwie na Weekend Gwiazd drużyna trenera Randy’ego Wittmana ma najlepszy bilans w Konferencji Wschodniej (8-2). Po 62 rozegranych meczach zajmuje w niej piąte miejsce (w całym sezonie 33 zwycięstwa – 29 porażek). Bucks, najsłabszy zespół rozgrywek, jako pierwsi lidze w lidze przegrali właśnie 50. spotkanie (przy 12 wygranych).

W sobotę polski środkowy nie był tak widoczny, chociaż skuteczności z gry nie stracił. Przebywał na parkiecie 31 minut, trafił pięć z sześciu rzutów za dwa punkty i jeden z czterech wolnych, miał cztery zbiórki w obronie i dwie w ataku, asystę, dwa bloki, stratę i popełnił dwa faule.

Najwięcej punktów dla Wizards zdobyli Trevor Ariza – 28 (17 w pierwszej kwarcie), Beal – 23 oraz rezerwowi Martell Webster – 15 i Drew Gooden – 13. Wall dodał dziewięć pkt i 13 asyst.

W zespole gospodarzy wyróżnili się Brandon Knight – 25, Khris Middleton – 15 i Ramon Sessions – 14.