NBA – zwycięska seria Wizards zakończona, Raptorsi niepokonani

Najlepsi na wschodzie Toronto Raptors sięgnęli po kolejne zwycięstwo, pokonując New York Knicks 118:108. Porażkę, po sześciu kolejnych wygranych, zanotowali Czarodzieje z Waszyngtonu.

Jonas Valančiūnas w ciągu 22 minut zdobył 10 punktów, z tablic zebrał 5 piłek i raz asystował. W trzeciej kwarcie, po tym jak pomógł Raptorsom odskoczyć od rywali (75:58), usiadł na ławce rezerwowych i więcej w tym meczu nie zagrał.

Raptors: Kyle Lowry (9 asyst) i Louis Williams po 22, Greivis Vasquez 21, Terrence Ross 18, Jonas Valančiūnas 10, James Johnson 10, Amir Johnson 9 punktów (9 zbiórek).

Knicks: Carmelo Anthony 28, Jason Smith 16, Jose Manuel Calderon 15 (10 asyst), Cole Aldrich 11, Tim Hardaway 10 punktów.

Marcin Gortat zdobył dziewięć punktów i miał siedem zbiórek, a jego Washington Wizards przegrali u siebie z Phoenix Suns 92:104. To ich pierwsza porażka po sześciu kolejnych zwycięstwach w koszykarskiej lidze NBA.

Najwięcej punktów dla Wizards uzyskali w niedzielę gracze rezerwowi – Rasual Butler – 17 i francuski środkowy Kevin Seraphin – 16. John Wall zanotował 14 pkt i osiem asyst, Bradley Beal – 14 i siedem zbiórek, a Paul Pierce – 12. W drużynie gości wyróżnili się Markieff Morris i Eric Bledsoe – po 17 pkt (ten drugi także dziewięć zbiórek), Słoweniec Goran Dragic – 16 i Gerald Green – 13.

„Czarodzieje” z bilansem 19 zwycięstw i siedmiu porażek spadli na trzecią pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej, za Atlanta Hawks (także 19-7). Prowadzą Toronto Raptors (22-6).