NBA – Wojownicy lepsi w meczu na szczycie, porażka Rakiet

W piątkowym meczu liderów obu konferencji ligi NBA lepsi okazali się przedstawiciele Zachodu. Koszykarze Golden State Warriors pokonali u siebie Toronto Raptors 126:105.

W ekipie przegranych najlepiej spisał się Greivis Vasquez – 25 pkt. Dobry mecz notował Jonas Valančiūnas, ale po zebraniu 8 punktów i jednej zbiórki został posadzony na ławkę rezerwowych.

Do zwycięstwa Wojowników poprowadzili Stephen Curry i Draymond Green. Green zdobył 16 punktów, do których dołożył 13 asyst i 11 zbiórek. Tym samym uzyskał pierwszy w karierze tzw. triple-double. Curry z kolei rzucił 32 pkt i miał 12 asyst. Poza Currym i Greenem jeszcze trzech innych jego podopiecznych zdobyło dwucyfrową liczbę punktów.

Warriors dali prawdziwy popis gry w drugiej połowie spotkania. Trzecią kwartę rozpoczęli od efektownej serii punktowej 23-5. Podziwu dla swoich podopiecznych nie ukrywał trener Steve Kerr.

„Kiedy wszedłem do szatni, to zwróciłem się do nich słowami: Nie mam do powiedzenia nic poza wow” – podkreślił.

Nowy nabytek Rakiet Josh Smith przyniósł wraz z przyjściem do Teksańczyków fatum porażek. Ekipa z Houston przegrała trzy mecze z pięciu, a tym razem uległa New Orleans Pelicans 83:111. Smith rzucił tylko 8 „oczek” i zebrał dwie piłki. O głowę lepszy od niego był Donatas Motiejūnas. Litwin trafił 10 punktów, miał 6 zbiórki, 2 asysty oraz nie popełnił żadnego błędu.

Dziesiątą porażkę w sezonie zanotował klub Marcina Gortata – Washington Wizards. Tym razem uległ na wyjeździe Oklahoma City Thunder 102:109. Polak przebywał na parkiecie 32 minuty, w tym czasie zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek. Trafił trzy z sześciu rzutów z gry i zanotował także po jednym przechwycie i stracie.

Prowadzenie w tym spotkaniu zmieniało się trzynastokrotnie, a 16 razy na tablicy wyników widniał remis. „Czarodzieje” największe kłopoty mieli z zatrzymaniem Kevina Duranta. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu zdobył 34 punkty, przy rewelacyjnej skuteczności rzutów z gry, wynoszącej 66 procent. Najwięcej punktów dla pokonanych uzyskał Bradley Beal – 21.

Wizards z bilansem 22 zwycięstw i 10 porażek zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Thunder (17-17) po słabym początku rozgrywek muszą gonić czołówkę. Obecnie sklasyfikowani są na 10. pozycji w Konferencji Zachodniej.