• 15 stycznia, 2016 15:01

NBA: Valančiūnas skuteczny w Londynie

Toronto Raptors (25/15) w trudnym meczu, po dogrywce, z wynikiem 106:103 (31:18, 30:36, 16:19, 19:23, 10:7) zwyciężył z Orlando Magic (20/19). Było to czwarte zwycięstwo z kolei dla Raptors.

Klub kanadyjski rozegrał wczoraj mecz sezonu regularnego z Orlando Magic w nieco nietypowym otoczeniu. Spotkanie drużyn odbyło się w Londynie, w słynnej hali O2 w ramach projektu NBA Global Game London – 2016.

Wśród kibiców było wielu Litwinów, którzy przyszli dopingować Valančiunasowi, który jest reprezentantem Toronto Raptors oraz litewskiej kadry narodowej.

Start ekipy z Toronto był bardzo udany i już po pierwszej kwarcie mieli solidne prowadzenie (31:18).

Mecz się odbywał pod kontrolą ekipy kanadyjskiej, do drugiej połowy czwartej kwarty. Wtedy to „magicy” zwiększyli tempo gry i dzięki skutecznej grze ofensywnej udało się im odrobić straty oraz doprowadzić spotkanie do dogrywki.

W dogrywce świetnie się spisał Valančiūnas, który wspomagał drużynę ofensywnie, jak również zagraniami defensywnymi przeciwko liderowi drużyny Magic, Nikola Vučevića.

Reprezentant Litwy na parkiecie przebył 30 minut, zdobył 13 punktów (6/11 rzutów za dwa 1/3 rzuty wolne), zaliczył 9 zbiórek, wykonał 2 asysty, przechwycił jedną piłkę.

Najbardziej skutecznym zawodnikiem ekipy zwycięzców był Kyle Lowry, który zdobył 24 punkty, Cory Joseph dodał 19.

W Orlando Magic najwięcej punktów zdobył Victor Oladipo – 27.