• 26 kwietnia, 2014 9:54

NBA – Valančiūnas i Gortat z double-double, Motiejūnas na ławce

Koszykarze Toronto Raptors przegrali na wyjeździe z Brooklyn Nets 98:102 (23:19; 22:30; 21:28; 32:25) w trzecim meczu pierwszej rundy play off ligi NBA i w rywalizacji do czterech zwycięstw ustępują 1-2.

Jonas Valančiūnas zdobył dla pokonanych 10 punktów i miał 10 zbiórek. Jest to jego trzeci double-double z rzędu.

Na 19 sekund przed końcową syreną Patrick Patterson mógł wyrównać wynik (96:98), jednak oba jego rzuty wolne chybiły. Tymczasem Paul’owi Pierce’owi i Joe Johnson’owi z obozu rywali ręce nie zadrżały i ustalili oni wynik końcowy – 98:102.

Gościom nie pomogła dobra gra DeMara DeRozana, który zebrał 30 punktów. W ekipie z Brooklyn brylowali Joe Johnsonas – 29, i Deron Williams – 22 punkty.

Z kolei kolejne spotkanie na ławce rezerwowych spędził Donatas Motiejūnas, a jego Houston Rockets po dogrywce wygrali z Portland Trail Blazers 121:116 (35:24; 19:31; 27:23; 29:32; 11:6) i zmniejszyli odstawanie w rywalizacji do 1-2.

Koszykarze Washington Wizards przegrali u siebie z Chicago Bulls 97:100 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 2-1. Marcin Gortat zdobył dla pokonanych 13 punktów i miał 11 zbiórek.

Mecz rozstrzygnął się w samej końcówce. „Czarodzieje” w połowie czwartej kwarty przegrywali najwyższą w meczu siedmiopunktową różnicą (78:85). Jak wielokrotnie już w tej serii, zdołali jednak odrobić straty, chociaż Chicago na 24 sekundy przed końcem znów objęło prowadzenie (94:91). To był kluczowy moment spotkania, bo goście już go nie oddali w nerwowym pojedynku na rzuty wolne w ostatnich sekundach.