NBA: świetny mecz LeBrona Jamesa, porażka Rockets

Po dwóch słabszych występach, we wtorek w lidze NBA świetny mecz rozegrał LeBron James. Koszykarz Cleveland Cavaliers zdobył 34 punkty, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Denver Nuggets 93:87.

W starciach z Portland Trail Blazers (76:105) i Phoenix Suns (101:97) James zaprezentował się znacznie słabiej niż zwykle. Łącznie zdobył w nich 26 punktów, trafiając osiem z 23 rzutów z gry. Tym razem był znacznie aktywniejszy i popisywał się efektownymi wsadami. W środę obchodzi 31. urodziny.

„Spokój i ciszę. To bym mu podarował. Aby choć przez jeden dzień nikt go nie niepokoił” – powiedział trener Cavaliers David Blatt.

Sam James zdobył niemal tyle punktów, co razem podstawowi zawodnicy Nuggets (35). Wśród pokonanych wyróżnił się rezerwowy Will Barton – 29 pkt.

„Kawalerzyści” z bilansem 21 zwycięstw i dziewięciu porażek prowadzą w Konferencji Wschodniej. Drugie miejsce zajmuje ekipa Atlanta Hawks (21-13). Minionej nocy „Jastrzębie” pokonały na wyjeździe Houston Rockets 121:115.

Mecz okazał się pojedynkiem dwóch środkowych – Dwighta Howarda (Rockets) i Ala Horforda (Hawks). Pierwszy uzyskał 30 pkt i 16 zbiórek, a drugi także 30 pkt i 14 zbiórek. Donatas Motiejūnas na parkiecie spędził 27 minut, rzucił 6 punktów, zebrał 7 piłek i miał 2 asysty.

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy w meczu Memphis Grizzlies – Miami Heat. Gospodarze ostatecznie wygrali 99:90. W dodatkowych pięciu minutach błyszczał przede wszystkim Marc Gasol. Hiszpański środkowy Grizzlies zdobył w dogrywce siedem, a w całym meczu 23 pkt.

„To co Marc robił zarówno w ataku, jak i w obronie było po prostu niesamowite” – komplementował podopiecznego trener Dave Joerger.

W zespole z Florydy wyróżnił się Chris Bosh – 22 pkt.

We wtorkowych meczach indywidualnie lepiej od Jamesa spisał się tylko Khris Middleton. Zawodnik Milwaukee Bucks zdobył 36 pkt, ale jego drużyna uległa na wyjeździe Oklahoma City Thunder 123:131. W zwycięskim zespole 27 pkt uzyskał Russell Westbrook.

W ostatnim rozegranym tego dnia spotkaniu koszykarze New York Knicks pokonali we własnej hali Detroit Pistons 108:96.