NBA: słabszy mecz Motiejūnasa, porażka Raptors i Wizards

Kolejne zwycięstwo odniósł lider na zachodzie ligi NBA - Golden State Warriors. "Wojownicy" w ciekawie zapowiadającym się meczu, nadspodziewanie łatwo wygrali u siebie z Houston Rockets 126:113.

Wynik końcowy nie oddaje przebiegu spotkania. Przyjezdni z Teksasu nie mieli w nim nic do powiedzenia. W połowie trzeciej kwarty gospodarze wygrywali już różnicą 30 punktów. Donatas Motiejūnas, który spędził na parkiecie 25 minut, rzucił tylko 4 punkty i miał 3 zbiórki.

Warriors do zwycięstwa tradycyjnie poprowadzili Klay Thompson i Stephen Curry. Pierwszy zdobył 27 pkt, a drugi zapisał na swoim koncie 22 pkt i 10 asyst. W obronie natomiast niesamowitą pracę wykonał Andrew Bogut. Australijczyk w pierwszej kwarcie trzykrotnie zablokował słynnego Dwighta Howarda i kompletnie odebrał mu ochotę do gry. Środkowy gości spotkanie zakończył z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje jedynie James Harden – 33 pkt.

„Oni wyszli na parkiet i zwyczajnie nas zastraszyli. Czwarty raz w tym sezonie spuścili nam łomot” – przyznał Harden.

Wyrównany mecz zawierający 14 stanów remisowych i sześć zmian na prowadzeniu zagrali Toronto Raptors i Memphis Grizzlies. Górą były Niedźwiedzie (92:86), ale forma wygranej nie mogła się podobać – dopiero w czwartej kwarcie Grizzlies pokazali koszykówkę na odpowiednim poziomie, rzucili 32 punkty i zanotowali odpowiednio długą serię punktową by wygrać.

Jonas Valančiūnas zanotował w tym meczu double-double – rzucił 12 punktów i pod koszami zebrał 10 piłek.

Najdłuższą zwycięską passę w NBA mają Jastrzębie, chociaż na własnym boisku jeszcze lepsi są Wojownicy. Hawks tym razem pokonali we własnej hali Indiana Pacers 110:91 i wygrali 28 z ostatnich 30 meczów.

Marcin Gortat zdobył 10 punktów i miał sześć zbiórek oraz trzy bloki, a jego zespół – Washington Wizards – przegrał we własnej hali po dogrywce z Oklahoma City Thunder 103:105. Polski środkowy przebywał na parkiecie 37 minut. Trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry. Jego statystyki uzupełniają trzy faule.