NBA – skuteczny Valančiunas i wygrana Raptors

:Jonas Valančiunas uzyskał 1 punktów i był czołowym strzelcem Toronto Raptors w pierwszym spotkaniu nowego sezonu koszykarskiej ligi NBA. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 109:102 z Atlantą Hawks.

Litwin był najlepszym zawodnikiem na boisku. W ciągu 21 minut zebrał 17 punktów, 8 piłek i raz blokował rzut rywali. Skutecznie Valančiunasowi asystowali Amir Johnson (16 „oczek” i 10 zbiórek) i Demar DeRozan (15 pkt i 11 zbiórek).

Wygrała również drużyna Donatasa Motiejūnasa, chociaż Litwin na parkiecie spędził zaledwie 9 minut i rzucił tylko 3 punkty. Do zwycięstwa Rockets nad Utah Jazz (104:93) poprowadzili Dwight Howard – 22 punkty, 10 zbiórki, Trevor Ariza – 20 punkty i James Harden – 18 (7 zbiórek, 10 asyst)

Z kolei Marcin Gortat uzyskał 18 punktów i był czołowym strzelcem Washington Wizards w pierwszym spotkaniu nowego sezonu koszykarskiej ligi NBA. Jego drużyna przegrała na wyjeździe 95:107 z Miami Heat.

W środę w ekipie Wizards wyróżnili się także Drew Gooden (w wyjściowym składzie zastąpił zdyskwalifikowanego na jeden mecz brazylijskiego skrzydłowego Nene) – 17 pkt oraz rozgrywający John Wall – 16 i 11 asyst.

Najwięcej punktów dla Heat, rozgrywających pierwszy ligowy mecz bez LeBrona Jamesa, który latem przeniósł się do Cleveland Cavaliers, zdobyli Chris Bosh – 26 oraz 14 zbiórek w 39 minut, Norris Cole – 23 (rekord kariery) i Dwyane Wade – 21.

Kolejny mecz „Czarodzieje” rozegrają w nocy z czwartku na piątek, także na Florydzie. Zmierzą się z pierwszym klubem Gortata w NBA Orlando Magic, który na inagurację przegrał na wyjeździe 84:101 z New Orleans Pelicans.