NBA. Sabonis rozegrał najlepsze spotkanie, Durant zdobył 39 punktów

Kevin Durant, który w lipcu związał się z Golden State Warriors, pierwszy raz zagrał przeciwko byłej drużynie - Oklahoma City Thunder. 28-letni koszykarz nie miał litości dla niedawnych kolegów. W meczu ligi NBA zdobył 39 pkt, a "Wojownicy" wygrali u siebie wysoko 122:96. W barwach Thunder najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Domantas Sabonis, który zdobył 13 punktów.

Zmiana barw klubowych przez Duranta była zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem okresu przedsezonowego. Od początku kariery związany był z Thunder (wcześniej zespół nazywał się Seattle SuperSonics). Jak zwykle w takich okolicznościach nie brakowało kibiców palących koszulki z nazwiskiem niedawnego ulubieńca.

Durant grał w czwartek fenomenalnie. Trafił 15 z 24 rzutów z gry, w tym siedem za trzy punkty. Stephen Curry dołożył 21 punktów.

W zespole gości słabiej niż ostatnio spisał się Russell Westbrook. Trafił tylko cztery z 15 rzutów z gry, zgromadził 20 punktów i 10 asyst. Victor Oladipo miał 21 pkt. Najlepsze spotkanie jak dotąd rozegrał litewki środkowy Domantas Sabonis. 20- letni koszykarz na parkiecie spędził 27 minut, zdobył 13 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty.

W Konferencji Zachodniej trzy zespoły mają na koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę: Warriors, Thunder oraz San Antonio Spurs.

Przegrana zespołu z Oklahoma City oznacza, że w rozgrywkach pozostała już tylko jedna niepokonana drużyna – Cleveland Cavaliers. Obrońcy tytułu wygrali piąty mecz – tym razem we własnej hali z Boston Celtics 128:122. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili różnicą 17 punktów i później kontrolowali przebieg gry.

Wśród „Kawalerzystów” tradycyjnie najlepszy był LeBron James, który uzyskał 30 punktów i 12 asyst. Kevin Love dodał 26 punktów, a Kyrie Irving 23. Tristan Thompson natomiast zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów i 14 zbiórek.

W pokonanej ekipie wyróżnili się Isaiah Thomas – 30 pkt oraz Avery Bradley – 26 pkt i 10 zbiórek.