NBA – Raptorsi wyrównali wynik rywalizacji, druga wygrana Wizards w Chicago

Toronto Raptors pokonali u siebie Brooklyn Nets 100:95 (21:19, 24:20, 19:27, 36:29) w drugim meczu pierwszej rundy play off ligi NBA. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 1:1.

Jonas Valančiūnas, jak obiecywał przed spotkaniem, był jednym z najbardziej wyróżniających się koszykarzy na parkiecie. Litwin w ciągu 35 minut zebrał 15 punktów i miał 14 zbiórek. Był to jego drugi double-double z rzędu.

Raptorsów do zwycięstwa prowadził także DeMar DeRozan, który rzucił 30 punktów. Amir Johnson (9 zbiórek) i Kyle Lowry rzucili odpowiednio 16 i 14 punktów. W szeregach gości dyrygował Joe Johnson – 18, i Deron Williams – 15 „oczek”.

Po spotkaniu środkowy jednak nie był zadowolony ze swojego występu i zaznaczył, iż musi bardziej popracować nad kontrolowaniem piłki.

Tymczasem koszykarze Washington Wizards pokonali na wyjeździe po dogrywce Chicago Bulls 101:99i w rywalizacji do czterech zwycięstw stołeczny zespół prowadzi już 2-0. Marcin Gortat zdobył siedem punktów i miał pięć zbiórek.

Na 2,4 s przed końcem dogrywki Kirk Hinrich z Chicago wykonywał rzuty wolne i miał szanse na przedłużenie spotkania. Nie trafił pierwszego, drugi specjalnie spudłował, ale piłkę zebrali goście i ich drugie zwycięstwo w fazie play off stało się faktem.

Najwięcej punktów dla Wizards zdobyli Beal – 26, Nene – 17, Wall – 16 i rezerwowy Martell Webster – 10.

W ekipie gospodarzy najskuteczniejsi byli Augustin – 25, Gibson – 22 i 10 zbiórek. Double-double uzyskał także Noah – 20 pkt i 12 zb., a Hinrich dorzucił 12 pkt.

Kolejne dwa mecze Bulls z Wizards odbędą się w Waszyngtonie – w piątek i niedzielę. A trzeci mecz rywalizacji Raptors-Nets odbędzie się także w piątek, w Brooklyn.