NBA: Raptorsi lepsi od liderów, porażki Rakiet i Czarodziejów

Dużym niepowodzeniem skończyła się dla lidera Konferencji Wschodniej potyczka z Toronto Raptors. Kanadyjski zespół zdemolował Atlanta Hawks 105:80. Z kolei teksański pojedynek Houston Rockets i Dallas Mavericks poszedł po myśli Rumaków - 111:100.

Dinozaury z Toronto pokonali Atlanta Hawks 105:80 i nie był to pierwszy raz w tym sezonie, gdy Jastrzębie nie potrafiły postawić się Raptorsom. Żaden inny zespół NBA nie wygrał w tym sezonie z Atlantą aż trzy razy. Jonas Valančiūnas na boisku spędził 25 minut, rzucił 8 punktów, zebrał 13 piłek, raz asystował i dwa razy blokował rywali. Najskuteczniejszy był Louis Williams – 26 punktów.

Kanadyjczycy przechwycili 15 piłek, czym powtórzyli najlepszy wynik sezonu. Do tego doszło 9 bloków.

Spotkani Houston Rockets z Dallas Mavericks ułożyło się po myśli Mavs – 111:100. Aż 21 strat w wykonaniu Rakiet nie mogło skończyć się dobrze, zwłaszcza że drużynowa koszykówka w wykonaniu Rumaków działała tego wieczoru bardzo dobrze. Houston zawodzili, kiedy przychodziło egzekwować rzuty nawet z czystych pozycji większość chybili (tylko 32,4 procent skuteczności).

21 minut po parkiecie biegał Donatas Motiejūnas, który rzucił w tym czasie 7 punktów i zebrał 8 piłek. James Harden miał 26 „oczek”, a dla rywali Devin Harris i Al-Farouq Aminu (12 zbiórek) – zdobyli po 17.

Marcin Gortat zdobył osiem punktów i miał sześć zbiórek, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z Cleveland Cavaliers 89:127. To ich najwyższa porażka w sezonie. Obydwa zespoły przegrały swoje mecze przed przerwą na Mecz Gwiazd. W piątek „Kawalerzyści” dobitnie potwierdzili, że wciąż są na fali wznoszącej, wygrywając 15. raz w 17 ostatnich spotkaniach.

W zespole Wizards tylko dwóch koszykarzy uzyskało dwucyfrowy dorobek punktowy: Brazylijczyk Nene i John Wall – po 18. Ten drugi miał także dziewięć asyst. Paul Pierce i Otto Porter dodali po 9 pkt. W ekipie gości wyróżnili się LeBron James – 28 pkt. i sześć asyst, Kyrie Irving – 25 i siedem decydujących podań, J.R. Smith – 15 i Iman Shumpert – 12.