NBA – Raptorsi bliżej awansu, świetny Valančiūnas

Toronto Raptors wygrało z Brooklyn Nets 115:113 (28:25; 34:19; 29:25; 24:44) w meczu numer pięć i wysunęło się na prowadzenie 3-2 w serii do czterech zwycięstw. Dobry mecz rozegrał Jonas Valančiūnas.

Mecz w Kanadzie przez zdecydowaną większość czasu układał się po myśli Toronto Raptors, a gdy w trzeciej kwarcie prowadzenie Dinozaurów wyniosło już 26 punktów, nikt nie przypuszczał że Brooklyn Nets będą się w stanie podnieść. Goście jednak to zrobili, wykorzystując serie punktową 32:8 ekipa z „Wielkiego Jabłka” doprowadziła do remisu na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu.

Wtedy inicjatywę w swoje ręce wzięli Kyle Lowry (36 pkt) oraz DeMar DeRozan (23 pkt) i Raptorsi wyszli cało z tego zamieszania – 115:113.

Jonas Valančiūnas mecz rozpoczął w podstawowym składzie i spędził na parkiecie 25 minut. W ciągu tego czasu rzucił 16 punktów, zebrał 6 piłek. W szeregach gości najskuteczniejszy był Joe Johnson – 30 „oczek”.