PAP zw.lt

NBA: Raptors zalicza rekordowe zwycięstwo

Historyczne zwycięstwo zdobyła drużyna Toronto Raptors , której barw broni Jonas Valančiūnas. W domowym meczu "Dinozaury" pokonali New York Knicks 103:93. Fatalna seria Wizards wciąż trwa.

Było to już rekordowe, 10 zwycięstwo z kolei dla Ekipy z Kanady.

Reprezentant Litwy Jonas Valančiūnas na parkiecie przebył 28 minut, zdobył 11 punktów (4/16 rzutów za dwa, 3/3 rzutów wolnych), zaliczył 18 zbiórek, jeden raz blokował oraz 4 razy faulował.
W ekipie Nicks z powodu kontuzji nie wystąpili Carmelo Anthony oraz Łotysz Kristaps Porziņģis.

Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał 10 zbiórek, a jego Washington Wizards przegrali u siebie z Denver Nuggets 113:117. „Czarodzieje” ponieśli trzecią porażkę z rzędu i piątą w sześciu ostatnich spotkaniach.

Polski środkowy uzyskał 22. double-double w bieżących rozgrywkach (tyle samo miał w całym poprzednim sezonie), grając tylko w trzech pierwszych kwartach. Ostatnie 12 minut spotkania przesiedział na ławce, gdyż dobrze w tym czasie spisywał się brazylijski podkoszowy Nene i trener Randy Wittman nie zdecydował się na wprowadzenie Polaka na parkiet.