NBA – powrót kontuzjowanych Valančiūnasa i Gortata

Na parkiety NBA po kontuzji wrócili Marcin Gortat i Jonas Valančiūnas . Niestety Toronto Raptors z Litwinem w składzie przegrały po dwóch dogrywkach z Oklahomą Thunder 118:119 (20:22, 26:20, 25:30, 25:24; 11:11; 11:12).

Na 48 sekund do końca drugiej dogrywki Raptorsi prowadzili 118:110, lecz zdołali stracić dwie piłki i w ostatnich sekundach pozwolili Kevinowi Durantowi rzucić zwycięską „trójką”.

Do składu drużyny z Toronto po kontuzji pleców wrócił Jonas Valančiūnas. Litwin na boisku spędził aż 45 minut, rzucił 8 punktów i zebrał 13 piłek.

Thunder do zwycięstwa prowadził wcześniej wspomniany Kevin Durant, który zdobył aż 51 punkt, miał 12 zbiórek i 7 asyst.

Tymczasem Washington Wizards w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers 117:107. Marcin Gortat zdobył po 13 punktów i zbiórek, uzyskując 29. double-double w sezonie.

„Czarodzieje” odnieśli pierwsze zwycięstwo po dwóch uprzednich porażkach w halach rywali. Dla Lakers była to czwarta przegrana z rzędu.

Aż siedmiu graczy Wizards zdobyło w tym meczu więcej niż 10 punktów. Najwięcej John Wall – 28 (także 14 asyst), Bradley Beal – 18 i rezerwowy Al Harrington – 15. Oprócz Gortata i Walla double-double miał także zmiennik Polaka Gooden – po 11 pkt i zb.

Najskuteczniejsi w ekipie Lakers byli Jodie Meeks i Nick Young – po 21 oraz Gasol – 14 i 14 zb.