PAP zw.lt

NBA: porażka Dinozaurów i Czarodziejów

Toronto Raptors w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z New York Knicks 109:111 (17:24, 35:36, 33:25, 24:26).

Jonas Valančiūnas zdobył 16 punktów, zebrał 9 piłek i zdeklasował swego bezpośredniego rywala Łotysza Kristapa Porzingisa, który jednak zemścił się Litwinowi efektownym wsadem w drugiej kwarcie. Łotewski środkowy zdobył w ten wieczór 8 punktów i zebrał 6 piłek.

Wcześniej w tej kampanii Dinozaury nie znalazły pogromców we własnej hali. Po nowojorczykach nie spodziewano się aż tak dobrej gry, Carmelo Anthony rzucił dla nich 25 punktów.

Marcin Gortat zdobył 15 punktów, ale jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali u siebie z Oklahoma City Thunder 101:125. To trzecia z rzędu porażka „Czarodziejów” i drugie kolejne zwycięstwo ich wtorkowych rywali.

W zespole z Waszyngtonu nie mogli tego dnia wystąpić jego najlepszy strzelec Bradley Beal (kontuzjowany lewy bark) i brazylijski środkowy Nene Hilario (ból pleców).

Tak osłabiona drużyna nie miała szans w rywalizacji ze znakomicie dysponowanym zespołem Oklahomy, na czele z gwiazdorskim duetem Kevin Durant – Russell Westbrook, nawet jeśli ten pierwszy grał tylko do przerwy. Koszykarz zyskał pierwsze w sezonie, a 20. w karierze triple-double – 22 pkt, 11 zb. i 11 asyst.