• 22 grudnia, 2015 14:51

NBA: najlepszy mecz w sezonie Gortata

Kiedy często faulowany jest James Harden, trudno o wygraną z Houston Rockets w lidze NBA. "Brodacz" dziś w nocy zdobył 36 punktów przeciwko Charlotte Hornets, a Rakiety wygrały 102:95 (27:28, 18:16, 24:16, 33:35).

23 minuty na parkiecie spędził Donatas Motiejūnas, który wciąż wraca do sportowej formy sprzed kilku miesięcy. Litwin rzucił 6 punktów, zebrał 4 piłki i miał 4 asysty.

Tymczasem Marcin Gortat zdobył 27 punktów i miał 16 zbiórek, poprawiając swoje rekordy sezonu, a jego Washington Wizards w poniedziałkowym meczu pokonali u siebie Sacramento Kings 113:99. Polak uzyskał 10. double-double w rozgrywkach.

„Ostatnio gram swoją najlepszą koszykówkę. Poprzedni mecz źle zacząłem, ale dzisiaj wszystko układało się tak jak powinno” – dodał środkowy „Czarodziejów”, który przeciwko Kings po pięciu minutach trzeciej kwarty miał na koncie 25 pkt, przy rewelacyjnej skuteczności 11/12 z gry. W dwóch poprzednich spotkaniach zdobywał 20 i 18 pkt.

Zdziesiątkowani kontuzjami „Czarodzieje” odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, co ostatnio zdarzyło im się ponad miesiąc temu.