onet.pl zw.lt

NBA: Najlepszy mecz Motiejūnasa w sezonie, kontuzja Valančiūnasa

Houston Rockets rzucili 130 punktów jest to największa ilość "oczek" w kolejce.Rakiety zwyciężyli z Memphis Grizzlies 130:81, a Donatas Motiejūnas bronicy barw Rockets rozegra mecz sezonu. Toronto Raptors w domowym pojedynku ulega dla Chicago Bulls, a Litewski środkowy Jonas Valančiūnas nabawił się kontuzji palca.

Litewski skrzydłowy Donatas Motiejūnas rozegrał najlepszy mecz sezonu, zdobywając 18 punktów i pomagając „rakietom” zwyciężyć Grizzlies z ogromną 49 punktową przewagą. W sumie Motiejūnas na parkiecie spędził 21 minutę, zdobył 18 punktów (6/12 rzutów za dwa, 1/2 rzutów za trzy 3/5 rzutów wolnych), wykonał 6 zbiórek, 2 asysty i 2 razy faulował.

W innym spotkaniu z litewski akcentem, ekipa Toronto Raptors musiała przyznać wyższość Chicago Bulls 109:107. Litewski środkowy Jonas Valančiūnas nabawił w tym spotkaniu kontuzji palca i zszedł z parkietu jeszcze w pierwszej połowie pojedynku. Litwin na parkiecie spędził 10 minut, zdobył 8 punktów i 2 zbiórki.

Marcin Gortat zdobył 16 punktów i miał sześć zbiórek, a jego Washington Wizards rozgromili u siebie Detroit Pistons 124:81. 43-punktowa różnica to ich najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Utah Jazz są sprawcami największej niespodzianki ostatniej serii spotkań. Jazzmani podejmowali w Salt Lake City lidera Konferencji Wschodniej w postaci zespołu Cleveland Cavaliers i wygrali 94:85.

Koszykarze ze stanu Utah prowadzili przez większość meczu, ale do czwartej kwarty podchodzili przy stanie remisowym 66:66. W połowie tej odsłony zanotowali jednak serię punktową 16:2 i dowieźli do końca korzystny rezultat. Jazzmani „ścigają” się z Dallas Mavericks i Houston Rockets o ostatnie lokaty dające prawo do gry w play-off. Póki co przegrywają ten wyścig i są na dziewiątym miejscu.

28. urodziny Stephena Curry’ego zostały uczczone 60. zwycięstwem w sezonie Golden State Warriors. Jubilat rzucił 27 punktów, a Warriors już zapewnili sobie drugi z rzędu tytuł mistrzowski… Dywizji Pacyfiku. Na 16. meczów przed końcem sezonu zasadniczego Wojownicy nadal są na dobrej drodze do pobicia rekordowego sezonu Chicago Bulls z 1995-96 (72-10).

Potencjalnymi rywalami w pierwszej fazie play-off są Oklahoma City Thunder i Portland Trail Blazers – taka para zmierzyłaby się w pierwszej rundzie, jeśli play-offy startowałyby już w poniedziałek. To powód do zmartwienia dla koszykarzy z Portland, bo przegrali w Oklahomie wyraźnie 94:128. Russell Westbrook przejął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji triple-double tego sezonu notując 12. tego typu osiągnięcie (17 pkt, 16 as. 10 zb.).

Posiadacze najdłuższej pozytywnej serii w lidze Charlotte Hornets zawiedli przed własną publicznością dając się ograć Dallas Mavericks 96:107. Ławka rezerwowych drużyny z Teksasu okazała się dużo lepsza od rezerwowych Szerszeni w wymiarze 31:19.

Phoenix Suns wygrali 107:104 z Minnesota Timberwolves mimo aż 24 strat. Miami Heat ograli Denver Nuggets 124:119, a największym wydarzeniem była obecność Chrisa Bosha z zespołem. Nie ma jeszcze daty powrotu Bosha do gry, koszykarz cierpi na zakrzepicę.