NBA – mecz sezonu Valančiūnasa, kolejne zwycięstwo Wizards

Liderzy koszykarskiej ligi NBA wywalczyli kolejne zwycięstwo. Prowadzeni przez Jonasa Valančiūnasa Toronto Raptors pokonali u siebie Utah Jazz 111:93 (23:25, 23:24, 30:23, 35:21).

Środkowy reprezentacji Litwy mecz rozpoczął w podstawowym składzie i spędził na parkiecie 34 minut. W tym czasie zdobył 17 punktów, zebrał 14 piłek, blokował 2 rzuty i 3 razy faulował rywali.

„Bezbłędną” grę Valančiūnasa nazwał trener Raptorsów Dwane Casey.

„On dyktował grę pod koszami i również ważne były jego zdobyte punkty” – mówił szkoleniowiec.

Raptors: DeMar DeRozana 27, Kyle Lowry 19, Jonas Valančiūnas 17 (14 zbiórek), Patrick Patterson 16, Louis Williams 13 punktów.

Jazz: Derrick Favors i Enes Kanter po 18, Gordon Hayward i Trey Burke po 12, Alec Burks 10 punktów (10 zbiórek).

Koszykarze Washington Wizards pokonali w sobotę Orlando Magic 98:93. Trzecia z rzędu wygrana w lidze NBA pozwoliła im pozostać na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej. Marcin Gortat uzyskał dla zwycięzców osiem punktów i siedem zbiórek.

Bohaterami ekipy trenera Randy’ego Wittmana byli także inni gracze wchodzący z ławki: Otto Porter – 13 (6/8 z gry) i Rasual Butler – 10. Rezerwowi gospodarzy zdobyli w tym spotkaniu blisko połowę punktów zespołu (48), podczas gdy ich odpowiednicy w ekipie gości tylko 13. W decydującej czwartej kwarcie, wygranej przez „Czarodziejów” 31:29, zmiennicy zdobyli dla nich 28 pkt.

Najskuteczniejsi w zespole gości byli Tobias Harris – 19, Victor Oladipo – 18, Francuz Evan Fournier – 15, Channing Frye i Vucevic – po 14. Ten ostatni miał także 11 zbiórek, co oznacza siódme double-double w sezonie. Wizards z siedmioma zwycięstwami i dwiema porażkami są wiceliderami Konferencji Wschodniej, ustępując tylko Toronto Raptors (8-2).