• 1 grudnia, 2015 17:51

NBA: koszykarze Golden State Warriors wciąż niepokonani

Koszykarze Golden State Warriors, którzy jako jedyni są niepokonani w obecnym sezonie ligi NBA, wygrali 19. mecz. Obrońcy tytułu śrubują rekord najlepszego otwarcia rozgrywek. W poniedziałek pokonali na wyjeździe Utah Jazz 106:103.

Fani „Wojowników” kolejny raz mieli powody do zadowolenia. Zwycięstwo ich ulubieńcom nie przyszło jednak łatwo. Co prawda przez większość meczu utrzymywali kilkupunktową przewagę, ale w czwartej kwarcie gospodarze zniwelowali stratę i do końca toczyła się walka kosz za kosz. W ekipie Warriors nie zawiódł Stephen Curry. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) poprzedniego sezonu zdobył 26 punktów, z czego siedem w ostatnich dwóch minutach.

Wciąż poniżej oczekiwań gra zespół Houston Rockets. Teksańczycy w poprzednim sezonie dotarli do finału Konferencji Zachodniej, a obecnie mają bilans 7-11. Minionej nocy ulegli w Detroit miejscowym Pistons 105:116.

Gospodarzy do triumfu poprowadzili Reggie Jackson i Andre Drummond. Pierwszy uzyskał 31 pkt i osiem asyst, drugi zanotował 24 pkt i 13 zbiórek. Dla pokonanych 29 pkt zdobył James Harden.

Ciekawie było w Chicago, gdzie Bulls pokonali San Antonio Spurs 92:89 oraz w Atlancie. Tam Hawks wygrali z innym gigantem Konferencji Zachodniej – Oklahoma City Thunder 106:100.

„Bykom” udało się wygrać, choć przez ostatnie sześć minut nie trafili żadnego rzutu z gry. Jednak wystarczająco dobrze egzekwowali rzuty wolne oraz imponowali postawą w obronie. Jej najlepszą ilustracją był blok Hiszpana Pau Gasola na LaMarcusie Aldridge’u.

„Jastrzębiom” natomiast zwycięstwo zapewniła niemal bezbłędna gra w końcówce Jeffa Teague’a. W ostatnich trzech minutach zdobył osiem punktów, a w całym meczu 25. Paul Millsap uzyskał 26 pkt i 11 zbiórek, a Al Horford 21 pkt i 13 zbiórek.