PAP zw.lt

NBA: JV trafiał tylko z wolnych, przerwana seria Czarodziejów

W zestawieniu Konferencji Wschodniej doszło do zmian na miejscach trzy i cztery. Lokatami zamienili się Chicago Bulls i Toronto Raptors, po tym jak Byki pokonały Dinozaury 108:92.

W składzie Raptors zabrakło rozgrywającego Kyle’a Lowry’ego, a słaby rozegrał Jonas Valančiūnas. Litewski środkowy w ciągu 24 minut zdobył 5 punktów, zebrał 6 piłek, przejął i stracił po piłce.

Byków do zwycięstwa, pod nieobecność Derricka Rose’a, prowadził Nikola Mirotić – 29 punktów, 11 zbiórek i 4 bloki.

Washington Wizards zakończyli serię zwycięstw na pięciu z rzędu przegrywając z Los Angeles Clippers 99:113. Czarodziejom nie układało się od samego początku spotkania. Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał pięć zbiórek. Z bilansem 40 zwycięstw i 29 porażek zajmują piąte miejsce w Konferencji Wschodniej.

Pomimo braku w składzie Kevina Duranta, ekipa Oklahoma City Thunder nadal nieźle radzi sobie w rozgrywkach. W piątek wieczorem pokonali u siebie Atlantę Hawks 123:115.

Doskonały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał Russell Westbrook, zaliczył dziewiąte w tym sezonie triple-double. W sumie rzucił 36 punktów, miał 14 asyst i 10 zbiórek. Najlepiej wypadł w czwartej kwarcie, w której rzucił 17 z 36 zdobytych w tym meczu punktów.

Durant, gwiazda Oklahomy, prawdopodobnie już nie wróci na parkiet NBA w tym sezonie. W piątek menedżer zespołu Sam Presti powiedział, że nadzieje na jego powrót w najbliższych dwóch tygodniach, były zdecydowanie na wyrost. Durant dzień wcześniej uczestniczył w treningu, ale szybko zszedł z boiska, gdyż znowu pojawił się ból w prawej stopie.

„Dopóki ból będzie się pojawiał, na pewno nie zobaczymy go na parkiecie. Może konieczny będzie zabieg operacyjny” – przyznał Presti.

Awans do fazy play off zapewnili sobie koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy pokonali 95:92 Indiana Pacers. Ekipa gospodarzy zanotowała piętnaste z rzędu zwycięstwo w meczu „u siebie”. Najlepiej zagrał LeBron James rzucając 29 pkt, w tym 13 pkt w ostatniej kwarcie. „Kawalerzyści” awans do play off wywalczyli po raz pierwszy od 2010 roku.