• 5 marca, 2014 8:27

NBA – jeden punkt Motiejūnasa w meczu z Miami

Donatas Motiejūnas skromnie przyłożył się do zwycięstwa Houston Rockets nad mistrzami NBA Miami Heat. Rakiety pokonały u siebie Heat wynikiem 106:103 (39:32, 14:20, 30:21, 23:30).

Motiejūnas na boisku spędził 13 minut, zebrał 1 punkt i miał jedną zbiórkę. W czwartej kwarcie Chris Andersen blokował rzut Litwina i zaczął z niego się wyśmiewać, za co otrzymał faul techniczny.

W ekipie gości do gry wrócił Dwayne Wade, który pauzował w ostatnim meczu. Wraz z Michaelem Bisleay zdobyli po 24 punkty, lecz tego w tym meczu nie wystarczyło. Dla zwycięzców Dwight Howard rzucił 22 punkty i miał 16 zbiórek. James Harden miał 11 asyst i 21 punktów, a Terrence Jones – 19 oczek i zebrał 12 piłek.

Po tym zwycięstwie Rakiety plasują się na trzeciej pozycji konferencji Zachodniej, a Żary znajdują się na 2. miejscu.